انجام پایان نامه در جو منفی دانشگاه

رضا در سال آخر مقطع دکتری مشغول به تحصیل بود که با جو منفی دانشگاه روبرو شد. تا این زمان او توانسته بود فارغ البال به کار خود در دانشگاه ادامه دهد. فقط یک سری آزمایش بود تا با انجام آنها بتواند دو مقاله به عنوان نویسنده اول به چاپ برساند. هر دو مقاله نهایتا به فصل هایی از رساله اش تبدیل می شدند.

اشکان دوست رضا در تولید برخی از داده های کلیدی مقالات همکاری کرده بود و نام او می توانست به عنوان نویسنده همکار در لیست نویسندگان مقاله درج شود. رضا هم به عنوان نویسنده همکار در یکی از مقالات اشکان همکاری کرده بود.

آشنایی آنها به ۵ سال پیش، زمان آغاز تحصیل در مقطع دکتری باز می گشت و قرار بود همکاری دوستانه آنها در آینده ادامه پیدا کند. اما هنگامی که رضا برای اتمام فرآیند نگارش مقاله به اشکان مراجعه کرد به نظر نمی رسید که اشکان رغبتی به ادامه کار داشته باشد.

رضا می دانست علیرغم شروع همزمان تحصیل در مقطع دکتری اشکان هنوز نتوانسته بود در آزمون جامع شرکت کند ولی رضا در آستانه دفاع از رساله خود قرار داشت. در ابتدا اشکان به ایمیل های رضا پاسخ نمی داد، ولی در ادامه در دانشگاه هم به او بی اعتنایی می کرد و دیگر او را به جمع های دوستانه در کافه دعوت نمی کرد.

این دو فرد در دو گروه پژوهشی مختلف قرار داشتند و استاد راهنمای رضا استاد مشاور اشکان بود. این امر شرایط را پیچیده می کرد زیرا رضا نمی توانست به راحتی با استاد راهنمای اشکان صحبت کند. رضا در شرایط وخیمی گرفتار شده بود.

واضح بود که اشکان دیگر نمی خواست به دوستی با رضا و همکاری در نگارش مقاله او ادامه بدهد و متاسفانه این خصومت تاثیر خود را بر انگیزه رضا آشکار کرده بود. او نمی دانست چطور با اشکان وارد گفتگو شود و بدین ترتیب رضا با جو منفی دانشگاه مواجه گردید.

رضا در جلسه ای که با استاد راهنمای خود داشت تمام داستان را بازگو کرد. وقتی که اشکان حتی با من صحبت نمی کند، چطور می توانم فرآیند انجام پایان نامه ام را به اتمام برسانم؟ پس از این گفتگو استاد راهنمای رضا تصمیم گرفت که جلسه ای با حضور رضا، اشکان و استاد راهنمای او برگزار کند. او به رضا هشدار داد که هدف از این جلسه تنها دستیابی به اطلاعاتی است که برای اتمام فرآیند انجام مقاله مورد نیاز است.

احتمالا رضا و اشکان دیگر به دوستی خود ادامه ندهند ولی مطمئنا می بایست به طور حرفه ای نگارش مقاله خود را به اتمام برسانند و آن را به مجله مورد نظرشان ارسال کنند.

در جلسه ای که برگزار شد، اشکان گفت که آنقدر سرگرم پژوهش خود بوده که نتوانسته است به ایمیل های رضا جواب دهد. با این حال او قول داد که در اولین فرصت به ایمیل های رضا پاسخ دهد. متاسفانه در یک ماه بعد اشکان و استاد راهنمای او با تاخیر به ایمیل های او پاسخ می دادند.

خوشبختانه در این شرایط استاد راهنمای رضا نقش حمایتی خود را به خوبی ایفا کرد و با پیگیری های او، اشکان تمام داده ها را برای رضا ارسال کرد. با این حال رابطه رضا و اشکان دیگر به حالت عادی بازنگشت و رضا در دانشگاه بیشتر احساس انزوا می کرد. او هیچ گاه دلیل رفتار اشکان و استاد راهنمای او را درک نکرد، اما می دانست که دلیل رفتار آنها هیچ ارتباطی با پژوهش حرفه ای نداشت.

هرچند احساس انزوا برای رضا ناخوشایند بود، نهایتا توانست مشکل خود را به طور حرفه ای حل کند و رساله خود را به اتمام برساند. زمانی که رضا از اشکان برای همکاری در اتمام نگارش مقاله قطع امید کرد، از جو منفی بوجود آمده درس ارزشمندی آموخت. در دنیای پژوهش آکادمیک، رقابت بین دانشجویان و اساتید اجتناب ناپذیر می گردد و ناگزیر بسیاری از دانشجویان در چنین موقعیتی قرار می گیرند.

اگر دیگران رفتار حرفه ای نداشتند، این مشکل آنهاست و به شما هیچ ارتباطی ندارد. شاید آنها با مشاهده کار شما احساس ناخوشایندی را تجربه کنند یا ممکن است درگیر مشکلات شخصی خود باشند. در هر صورت آنها به هیچ دلیلی حق ندارند به شما بی احترامی کنند. اگر تا پیش از این عادت داشته اید که از برخورد با دیگران بپرهیزید یا در پی راضی نگه داشتن آنها بوده اید، مطمئنا فقط خود را درگیر کاری غیر قابل قبول کرده اید. اما اگر تصمیم گرفتید که بر روی پای خود بایستید، مواجهه شما با همکاران، لطفی در حق آنها محسوب خواهد شد.

پس از مشاهده این رفتار توسط شما، دیگران هم یاد می گیرند که به جای حق به جانب بودن و بی احترامی، مسئولیت رفتار خود را به عهده بگیرند. اگر احساس اعتماد به نفس را در خود پرورش دهید، شرایط برد – برد را برای همگی فراهم می کنید و احتمالا فرآیند انجام پایان نامه خود را زودتر به اتمام می رسانید.

گاهی اوقات کار کردن در جو منفی یا شرایط بیش از حد رقابتی باعث می گردد تا تاب آوری روانی شما کاهش یابد. شاید به دلیل عدم حمایتی که برای پیشرفت در نگارش پایان نامه خود نیاز دارید، احساس تنهایی کنید. مهم نیست چقدر شرایط علیه شما جریان دارد، شما حق دارید که از دیگران انتظار داشته تا در مقابل شما رفتار حرفه ای داشته باشند. در واقع، حل منازعه یکی از مهارت های رهبری لازم در مسیر شغلی شماست.

در این نوشتار پنج نکته بیان شده است که با رعایت آنها می توانید بر جو منفی دانشگاه یا محل کار غلبه کنید و فرآیند انجام پایان نامه خود را به اتمام برسانید.

مشکلی که قرار است حل شود را شناسایی کنید

در جو منفی دانشگاه منکوب شدن توسط تعهدات و گمگشتگی روانی امری سهل و آسان است. اما اگر به جای دریافت کمک از دیگران زمانی را صرف شناسایی دقیق مشکل خود نمایید به نتایج مطلوب تری دست خواهید یافت.

به جای دستپاچگی به دلیل حجم زیاد پایان نامه بر روی موارد ویژه آن تمرکز نمایید. به جای این که فکر کنید هیچ شخصی به شما کمک نمی کند و به همین دلیل قادر نخواهید بود فارغ التحصیل شوید، دقیقا آن چه که برای فارغ التحصیلی نیاز دارید را در ذهن خود تجسم کنید.

آیا پیش از ارائه پایان نامه تان به اطلاعاتی کلیدی نیاز دارید؟ آیا جو منفی دانشگاه اعتماد به نفس و توانایی شما برای تکمیل پژوهش را مختل کرده است؟ آیا شخص خاصی وجود دارد که با پریشان کردن شما و یا عدم ارائه اطلاعات مهم به شما باعث می گردد تا درجا بزنید؟

هنگامی که مشکلی که قرار است حل شود را شناسایی کردید، به یاد داشته باشید که تمرکز خود را برای نگارش پایان نامه تان از دست ندهید. شاید نتوانید دوستی خود با فردی را ادامه دهید ولی هنوز می توانید راهی را پیدا کنید تا آن چه که نیاز دارید را از شخص مورد نظر دریافت نمایید و فارغ التحصیل شوید. اگر توانستید مشکل خود را شناسایی کنید، آن گاه احساس رهایی را تجربه خواهید کرد.

مشخص کنید که دیگران چطور می توانند به شما کمک کنند

زمانی که با شخصی که تمایلی به همکاری با شما ندارد تعامل دارید، می بایست نیازهای خود را پیشاپیش مشخص کرده باشید. اگر نتوانید دقیقا نیازهای خود را شناسایی کنید، دیگران به راحتی شما را نادیده می گیرند. پیش از این که بخواهید با شخص مورد نظر صحبت کنید، درخواست های خود را آماده کنید.

همیشه جلسات را با لحنی دوستانه آغاز کنید اما درباره اطلاعاتی که نیاز دارید و زمان تحویل آنها دقیق باشید.اگر بتوانید درخواست های خود را دقیقا به افراد انتقال دهید، این امر باعث می گردد تا پاسخ دقیقی دریافت نمایید.

به یاد داشته باشید که همه اشخاص مشغله دارند. اگر آن چیزی که نیاز دارید را به موقع دریافت نکنید، این بدین معنی نیست که آنها عمدا اطلاعات مورد نیازتان را برای شما ارسال نمی کنند. اگر به زمان تحویل اطلاعات نزدیک گشتید، می توانید پیامی محترمانه مبنی بر یادآوری موضوع برای او ارسال نمایید. هر چه درباره درخواست های خود دقیقتر باشید، دیگران آسانتر می توانند به شما کمک نمایند.

فرض کنید دیگران حرفه ای رفتار می کنند، حتی اگر رفتار دوستانه ای نداشته باشند

حتی اگر دیگر دانشجویان با شما رفتار دوستانه ای نداشته باشند، به یاد داشته باشید که آنها هم با دلایلی مشابه با دلایل شما در دانشگاه – فارغ التحصیلی و اخذ مدرک – حضور دارند.

اغلب اوقات دیگر دانشجویان هم به دلیل فشارهای روانی ناشی از جو منفی دانشگاه دچار استرس هستند و آنها هم سعی دارند تا بر این جو منفی غلبه کنند. اساتید راهنما هم به دلیل مسئولیت های سنگین تحت فشار هستند و احتمالا بسیاری از اوقات با شما دوستانه برخورد نخواهند کرد.

نیازی نیست تا حتما با دیگران گرم بگیرید، اما با هر شخصی رفتاری حرفه ای از خود نشان دهید و با این رفتار به آنها نشان دهید که انتظار رفتاری مشابه از آنها دارید.

حتی در جو منفی نیز بیشتر افراد دارای نیت خیر هستند. اغلب اوقات چیزی که از دید شما مخرب به نظر می رسد، تنها حاصل عدم توانایی در برقراری ارتباط صحیح است. در حالی که دانشجویان مقطع دکتری را افراد بسیار باهوش جامعه تشکیل می دهند، با این حال معمولا بیشتر این افراد برای کسب مهارتهای مدیریت پروژه آموزش ندیده اند و همین امر می تواند تا این افراد در ارتباطات خود دچار سوءتفاهم گردند.

عدم پیش داوری در ارتباطات باعث می گردد تا مشکلات واضح تر گردیده و آسانتر حل شوند. بنا را بر این بگذارید که دیگران هم مانند شما سعی دارند تا در مسیر خود به موفقیت برسند، آنگاه قادر خواهید بود تا منازعات را به طور حرفه ای حل کنید. هر چه بیشتر بر روی حل مشکل تمرکز نمایید – و نه احساساتی که پیرامون مشکل تجربه می کنید – آسانتر می توانید از حمایت دیگران برخوردار گردید.

نگران آسیب رساندن به احساسات دیگران نباشید

احتمالا به نظر می رسد که این امر با نکته پیشین تناقض دارد، اما این طور نیست. شما می توانید حرفه ای و در عین حال قاطعانه رفتار نمایید. این به معنای جواز آسیب رساندن به احساسات دیگران نیست، با این حال شما حق دارید تا نیازهای خود را بر نیازهای دیگران مقدم بدانید. نهایتا این پژوهش شماست که در اولویت اول قرار دارد.

به خودتان اجازه دهید تا به تعهدات اضافی که در بلند مدت هیچ کمکی به شما نمی کنند و در برابر درخواست هایی که صرفا انرژی شما را تحلیل می برند، قاطعانه نه بگویید. به همین ترتیب اگر فردی به تعهداتش نسبت به شما عمل نکرد، به دنبال راهی برای گفتگو با او باشید.

اگر لازم بود مانند اتفاقی که برای رضا افتاد، یک استاد راهنمای خوب هم می تواند در حل اختلافات به شما کمک کند. با این حال ممکن است استاد راهنمای شما در این امر به شما کمکی نکند. در این شرایط اگر نتوانستید از طریق استاد راهنما مشکل خود را حل کنید، به یاد داشته باشید که اساتید راهنما هم نسبت به طولانی شدن فرآیند انجام پایان نامه حس خوبی ندارند. این امکان وجود دارد که آنها برای مدتی از پژوهش دور شده باشند و به همین دلیل ممکن است یادآوری زمان لازم برای انجام هر کار مفید باشد. صرف نظر از روحیات شخصی استاد راهنما، اگر در ارتباطات خود قاطعانه عمل نمایید، می توانید بیشتر اختلافات خود را شخصا حل نمایید.

مهمترین عنصر عملکرد قاطعانه، شنیدن دیدگاه های استاد راهنما و بحث پیرامون گزینه های حل منازعه برای رسیدن به راه حل مطلوب است. بر روی کارتان – و نه احساسات – تمرکز کنید و چگونگی حل مشکلات را بررسی نمایید.

در فواصل معین و محترمانه بر خواسته های خود پافشاری نمایید

همه دانشجویان مقطع دکتری و اساتید مطالباتی دارند که می بایست مورد توجه قرار گیرد. اگر در مطالبه نیازهایتان پافشاری نکنید، خواسته هایتان نادیده گرفته شود. اگر شخصی در عمل نمودن به تعهداتش کوتاهی کرد و شما درباره تعهدات آن فرد با او به گفتگو پرداخته اید، به طور منظم – و محترمانه- محتوای گفتگوی خود با او را به او یادآوری کنید. اما به یاد داشته باشید که ممکن است با این کار فقط شرایط را وخیم تر کنید. با این حال یادآوری منظم باعث می گردد تا دیگران بدانند که خواسته های شما مهم هستند و نباید فراموش گردند.

علیرغم تلاش زیاد و مدیریت زمان بهینه، اتمام فرآیند انجام پایان نامه همیشه نیازمند کمک خواهد بود. یکی از تفاوت های عمده میان دانشجویانی که در زمان مقرر فارغ التحصیل می شوند با دیگر دانشجویان این است که آنها دیگران را وادار می کنند تا به مهلت های زمانی مشخص شده وفادار باشند. بنابراین اگر شخصی از مهلت های زمانی که شما برای آنها معین کرده اید تبعیت نکرد، بدون هیچ نگرانی به او تذکر دهید.

شاید از خود سوال کنید که چطور می توان در شرایطی رقابتی و جوی منفی فرآیند انجام پایان نامه را به اتمام رساند، ولی پس از گذراندن این تجربه شما قادر خواهید بود تا در شغل آینده تان یک سروگردن از دیگران بالاتر باشید.

قاطعیت مهارتی است که به شما کمک می کند تا اختلافات شخصی و شغلی خود را به آسانی حل کنید. این استراتژی ها در محل کار به شما کمک می کند تا با اعتماد به نفس بیشتری بتوانید با کارفرما و دیگر همکاران ارتباط برقرار کنید و احترام لازم را بدست آورید.

اگر بتوانید این چالش ها را به فرصتهایی برای یادگیری تبدیل کنید، به فردی فعال و کنشگر تبدیل خواهید شد و بدین ترتیب این کارفرمایان خواهند بود که برای استخدام شما می بایست با هم به رقابت کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *