آزمون TOLIMO

تولیمو يا TOLIMO، مخفف The Test of Language by the Iranian Measurement Organization می باشد که توسط سازمان سنجش آموزش کشور طراحی و اجرا می شود که در واقع آزمونی استاندارد برای تعيين سطح دانش زبان انگليسی مي باشد.

در جلسه آزمون منحصرا سوالات بخش شنيداری از بلندگو پخش مي شود و داوطلبان بايد با توجه به متن سوال که از بلندگو پخش می شود، نسبت به انتخاب يکي از ۴ گزينه ای که در رابطه با سوال مربوط به اين بخش درج گرديده، اقدام و با توجه به شماره سوال مربوط در پاسخنامه، علامتگذاری نمايند.

متن سوالات شنيداري فقط يک بار از بلندگو پخش مي شود و قابل تکرار نيست.

نمره هر قسمت آزمون در مقیاس معمول محاسبه و ده برابر میانگین این نمرات به عنوان نمره كل منظور می شود. دامنه نمره كل از ۳۱۰ تا ۶۷۷ است.

نمره بالاتر از ۶۰۰ عالی، بین ۵۲۰ تا ۵۹۹ خوب، بین ۴۸۰ تا ۵۱۹ متوسط و كمتر از ۴۷۹ضعیف تلقی می شود.

لازم به ذكر است كه بخش نوشتاری نمره جداگانه دارد و نمره آن بین ۱ الی ۶ می باشد كه در كنار نمره كل در كارنامه درج می شود.

چنانچه قادر به شرکت در آزمونی نیستید می توانید حداکثر تا ۱۵ روز قبل از روز برگزاری آزمون، با مراجعه به صفحه «آزمون های من» در پروفایل خود نسبت به تغییر آزمون اقدام کنید.

برای تغییر آزمون لازم است قوانین مربوطه را که در سایت سازمان سنجش اعلام شده است، مطالعه کنید

جهت تغيير آزمون می توانيد تا ۱۵ روز قبل از روز برگزاری آزمون به صفحه «آزمون های من» در پروفايل خود مراجعه كرده و آزمون مورد نظر را ويرايش كنيد.

با توجه به محدود بودن ظرفيت مراكز برگزاری، اگر ظرفيت آزمونی كه قصد تغيير به آن را داريد تكميل شده باشد، سامانه اجازه تغيير نخواهد داد.

امكان به تاخير انداختن آزمون به آزمون های همان سال شمسی بلامانع است ولی انتقال به آزمون سال شمسی بعد وجود ندارد.

امكان جلو انداختن آزمون و تغيير تاريخ آزمون ماه های بعد به آزمونی كه فايل ثبت نام آن بسته شده است وجود ندارد. (فايل ثبت نام ۱۵ روز قبل از روز برگزاري آزمون بسته خواهد شد)

نتایج آزمون معمولا بین ۲۵ تا ۳۵ روز پس از آزمون آماده می شود و از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org منتشر می شود و ضمنا همزمان با اعلام نتیجه از طریق سایت، نسخه ای از کارنامه به اداره پست تحویل می شود تا به نشانی اعلام شده در پروفایل داوطلبان ارسال شود.

لازم به ذکر است که نشانی مورد استفاده برای ارسال کارنامه برای هر آزمون حدودا ۱۵ روز قبل از هر آزمون از پروفایل داوطلبان استخراج می شود و اگر پس از این زمان نشانی داوطلبی در پروفایل تغییر کند کارنامه به همان نشانی قبلی ارسال خواهد شد.

داوطلبان در روز آزمون بايستی ﻛﺎرت ﺷﺮﻛﺖ در ﺟﻠﺴﻪ آزﻣﻮن، ﻛﺎرت ﻣﻠی ﻳﺎ گذرنامه و نوشت افزار جهت پاسخگويی ﻫﻤﺮاه داﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﻨﺪ. همچنين همراه داشتن وﺳﺎﻳﻞ اضافی ﻣﺎﻧﻨﺪ ﻛﻴﻒ، کوله پشتی ﻳﺎ ﺳﺎك، ﻛﺘﺎب، ﺟﺰوه، ﻣﺎﺷﻴﻦ ﺣﺴﺎب، ﺗﺒﻠﺖ، ﺗﻠﻔﻦ ﻫﻤﺮاه، ﭘﻴﺠﺮ، بیﺳﻴﻢ، ﻳﺎدداﺷـﺖ و ﻏﻴﺮه … غيرمجاز می باشد و فردی كه اينگونه وسايل همراه داشته باشد ﺑﻪ ﻋﻨﻮان ﻣﺘﺨﻠﻒ تلقی و ﺑﺮاﺑﺮ ﻗﺎﻧﻮن رﺳﻴﺪﮔﻲ ﺑﻪ ﺗﺨﻠﻔﺎت و ﺟﺮاﻳﻢ در آزﻣﻮنﻫﺎی ﺳﺮاﺳﺮی ﺑﺎ وي رﻓﺘﺎر ﺧﻮاﻫﺪ ﺷﺪ.

در این آزمون نمی توان با كارت شناسايی ديگری به غير از كارت ملی و گذرنامه در آزمون شركت نمود. در صورت تخلف، داوطلب به مدت ۲ تا ۴ سال از شركت در آزمون هايی كه سازمان سنجش آموزش كشور برگزار كننده يا ناظر آن می باشد مانند TOEFL ، GRE و IELTS و … محروم خواهد شد.

با توجه به اینکه برگزاری آزمون تولیمو دارای شرایط خاصی(سیستم صوتی و ..) است، توسعه سالن برگزاری آزمون یا افزایش صندلی نیز تابع ضوابط کنترلی و کیفی مربوطه است؛ به همین دلیل در صورت تکمیل ظرفیت، امکان افزایش ظرفیت وجود ندارد. از این رو از مراجعه حضوری به سازمان یا ارسال درخواست به شیوه های مختلف خودداری کنید.

پس از اتمام ثبت نام، تاریخ آزمون و شهر آزمون در بخش «آزمون های من» قابل مشاهده است و در صورتی که آزمون شما با وضعیت کامل/موفق در این صفحه نمایش داده شود، ثبت نام شما قطعی بوده و نشانی دقیق محل برگزاری آزمون و همچنین شماره صندلی حدودا ۴۸ ساعت قبل از آزمون از طریق نرم افزار اینترنتی چاپ کارت ورود به جلسه که بر روی سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org ، بخش آزمون TOLIMO قرار میگیرد، قابل دسترس خواهد بود.

پس از اتمام ثبت نام تاریخ آزمون و شهر آزمون در بخش «آزمون های من» قابل مشاهده است و در صورتی که آزمون شما با وضعیت کامل/موفق در این صفحه نمایش داده شود، ثبت نام شما قطعی بوده و نشانی دقیق محل برگزاری آزمون و همچنین شماره صندلی حدودا ۴۸ ساعت قبل از آزمون از طریق نرم افزار اینترنتی چاپ کارت ورود به جلسه که بر روی سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org قرار میگیرد، قابل دسترس خواهد بود.

لازم به ذکر است که برای دریافت کارت ورود به جلسه نیازی به شماره پرونده یا کدپیگیری نخواهید داشت

پس از اتمام ثبت نام تاریخ آزمون و شهر آزمون در بخش «آزمون های من» قابل مشاهده است و در صورتی که آزمون شما با وضعیت کامل/موفق در این صفحه نمایش داده شود، ثبت نام شما قطعی می باشد؛ لازم به ذکر است که شماره پرونده یا کدپیگیری برای داوطلبان صادر نمی شود. لذا برای دریافت کارت ورود به جلسه نیز، نیازی به شماره پرونده یا کدپیگیری نخواهید داشت.

لازم به ذکر است نشانی دقیق محل برگزاری آزمون و همچنین شماره صندلی حدودا ۴۸ ساعت قبل از آزمون از طریق نرم افزار اینترنتی چاپ کارت ورود به جلسه که بر روی سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org ، بخش آزمون TOLIMO قرار میگیرد، قابل دسترس خواهد بود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *