Acknowledgments--fakhrerazi.com

نکاتی برای نگارش بخش تقدیر و تشکر مقاله

Acknowledgments--fakhrerazi.com

بخش تقدیر و تشکر یک مقاله پژوهشی احتمالا آسان ترین قسمت انجام مقاله می باشد. به هر حال، شما افراد و موسساتی که در انجام مقاله به شما کمک کرده اند را به خوبی می شناسید و این امر ساده ای است که نام این افراد و موسسات را در مقاله ذکر نمایید. با این حال، بعضی اوقات انجام این عمل ساده می تواند چالش برانگیز باشد. در ذیل نکات نگارش بخش تقدیر و تشکر آمده است:

بخش راهنمای نویسندگان مجله هدف را ملاحظه کنید.

برای مثال، بسیاری از مجلات علوم پزشکی رضایت کتبی افرادی که در این قسمت ذکر می گردند، را از نویسنده خواستار هستند.

ماهیت کمک را مشخص کنید.

در بخش تقدیر و تشکر مقاله شکل دقیق کمکی که انجام شده است را بیان کنید، مانند “تمایل دارم تا از توصیه ABC در طراحی آزمایش مراتب قدردانی خود را به عمل آورم.” یا “از کمک XYZ در تحلیل نمونه های مورد مطالعه سپاسگذاریم.”

شرایط موسسات تامین مالی را رعایت کنید.

بعضی از موسسات تامین کننده مالی پروژه های تحقیقاتی جملات و عبارات منحصر به فرد خود را برای بخش تقدیر و تشکر مقاله دارند. در این صورت، این جملات و عبارات را به طور دقیق ذکر نمایید. در غیر این صورت، عبارتی مانند “از کمک مالی سازمان ABC کمال تشکر و قدردانی را داریم.” کافی می باشد.

بررسی کنید که آیا مجله هدف قبل از اسامی عبارت آقا، خانم، دکتر و … را لازم می داند.

معمولا با آوردن لقب دکتر، القاب خانم یا آقا از قلم می افتند. بهتر است که هنگام تشکر از یک استاد، affiliation (وابستگی سازمانی) آن فرد نیز ذکر گردد. “نویسندگان این مقاله از دکتر XYZ استاد تمام …، دانشگاه … برای تفسیر یافته های این پژوهش مراتب قدردانی خود را اعلام می دارند.”

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *