اصلاحیه مقاله--موسسه علمی پژوهشی فخر رازی

نکاتی برای ارسال مجدد مقاله اصلاح شده به مجلات علمی

اصلاحیه مقاله--موسسه علمی پژوهشی فخر رازی

اغلب اوقات، برای چاپ مقاله در یک مجله معتبر می بایست حداقل یک بار اصلاح مقاله را انجام دهید. در بعضی از مجلات ممکن است اصلاح بیش از دوبار هم امری معمول باشد.

اول از همه تعیین کنید که چگونه می بایست موارد اصلاحی در مقاله را مشخص نمود (هایلات نمودن، استفاده از رنگی متفاوت، استفاده از قابلیت change-tracking در نرم افزار Microsoft Office Word و …). این امکان وجود دارد که سردبیر مجله ای از شما دو نسخه اصلاحیه مقاله درخواست نماید: نسخه ای هایلایت شده و نسخه ای ساده. اگر مجله در نامه اصلاحیه نحوه تشخیص موارد اصلاحی را مشخص نکرده بود می توانید از طریق ایمیل از سردبیر این اطلاعات را کسب نمایید.

نامه پاسخی به همراه اصلاحیه مقاله برای مجله ارسال نمایید. بهتر است که نامه را با قدردانی از داوران مقاله و اعضای هیئت تحریریه مجله به خاطر زمان و تلاشی که برای داوری مقاله صرف نموده اند، آغاز نمایید. این کار خصوصا زمانی مناسب می باشد که نظرات داوران با جزئیات زیاد بیان شده باشند. سپس نظر هر داور را در جوابیه کپی نمایید و پس از آن به طور مختصر بیان نمایید که چگونه ایراد وارد شده توسط داور در مقاله را رفع نموده و کجا چگونه آن را مشخص نموده اید.

اگر تصمیم گرفته اید که در جواب نظرات داوران تغییری در مقاله ایجاد نکنید، توضیح خود را ارائه نمایید. همان طور که جواب های خود را آماده می کنید به یاد داشته باشید که داوران مقاله این جوابیه را به دقت مطالعه می کنند. در این نامه می بایست نشان دهید که نظرات داوران را به دقت ملاحظه نموده اید.

هنگام اصلاح زبان انگلیسی مقاله، نیازی نیست برای هر اشتباه، توضیح ارائه دهید. عبارت “همه ایرادات مربوط به اصلاح زبان انگلیسی مقاله که توسط داوران مشخص گردیده اند، رفع گردیده است”، کافی است.

در نامه جوابیه به مجله به هیچ وجه از جملاتی شبیه به جمله ذیل استفاده ننمایید: “تمامی نظرات داوران مقاله ملاحظه گردید و ایرادات وارد شده به مقاله رفع گردیدند و اکنون انتظار داریم که این مقاله بدون هیچ اصلاحیه دیگری چاپ گردد.” چنین پاسخی کمی گستاخانه به نظر می رسد. جملاتی شبیه به “منتظر نظر شما در زمان مقتضی هستیم تا در صورت لزوم اگر دوباره ایرادی وارد گردید، رفع شود.” برای اختتام این نامه مناسب می باشند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *