سلامت روان

برگزاری یک نظرسنجی جهانی پیرامون سلامت روان در دانشگاه ها

سلامت روان

بنیاد کاکتوس با هدف تبیین محرک های لذت و استرس و سلامت روان در دانشگاه ها اقدام به برگزاری یک نظرسنجی در سطح جهانی نموده است. جامعه پژوهشگران که جلودار خلق دانش هستند، اغلب در فضایی فوق رقابتی مشغول به کارند و نسبت به دیگران با سطوح بالای اضطراب و استرس دست و پنجه نرم می کنند. طی سالیان گذشته سلامت روان در دانشگاه در مجلات علمی و وبلاگ های شخصی به طور گسترده مورد بحث قرار گرفته است. با این حال در این زمینه در سطح جهانی پژوهشی انجام نشده است.

این نظرسنجی برای برجسته سازی فراز و فرودهای زندگی پژوهشگران – لذت و اضطرابی که زندگی حرفه ای برای آنها به ارمغان آورده است – با همکاری پژوهشگرانی که در زمینه سلامت روان مشغول به تحقیق هستند، در چند زبان طراحی شده است. همچنین نظرسنجی مذکور انواع حمایت هایی که پژوهشگران دریافت می کنند و یا انتظار دریافت آن را از دانشگاه ها یا موسسات پژوهشی دارند را مورد کنکاش قرار داده است.

ابیشک گوئل یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل شرکت کاکتوس درباره این نظرسنجی گفت:

طی ۱۷ سال گذشته شاهد بوده ایم که پژوهشگران سطوح بالای اضطراب را حتی در فرآیند چاپ مقاله نیز تجربه کرده اند. پس از به اشتراک گذاری داستان پژوهشگران، ما از شدت مشکلات آنها – انزوا، افسردگی و اضطراب – شگفت زده شدیم. اکنون کاملا واقف هستیم که درباره این مسائل به اندازه کافی صحبت نمی شود و مطمئنا سطوح اضطراب بین پژوهشگران در سرتاسر دنیا یکسان نیست. ما از طریق این نظرسنجی برآنیم تا صدایی برای پژوهشگران باشیم و به آنها اجازه دهیم تا ابعاد زندگی حرفه ای خود – ارتباط با مدیران، گرنت های پژوهشی، ارسال مقاله به مجله و حتی مسائل خانوادگی – را به اشتراک گذارند. ما امیدواریم که نتایج این نظرسنجی، بحث های پیرامون سلامت روان در میان دانشگاهیان را برجسته تر سازد و در ایجاد محیطی حمایتگر برای خودشکوفایی حرفه ای پژوهشگران جهت پیشرفت توسعه جهانی موثر واقع گردد.

شرکت کاکتوس از دانشگاه ها، موسسات پژوهشی و سازمانهایی که با پژوهشگران آکادمیک تعامل دارند دعوت به عمل می آورد تا برای ارتقای اهمیت و تعهد به سلامت روان پژوهشگران در این نظرسنجی شرکت نمایند.

این نظرسنجی جهانی یکی از ابتکارات سطح کلان بنیاد کاکتوس و هم راستا با اهداف توسعه پایا (سند ۲۰۳۰ یونسکو) است که به رشد پژوهشگران و ایجاد تاثیر اجتماعی آنها کمک می کند.

برای شرکت در نظرسنجی کلیک کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *