آزمون MSRT

آزمون MSRT با نام پیشین MCHE، یک آزمون زبان انگلیسی است که توسط «سازمان امور دانشجویان» وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ایران برگزار می‌گردد.

ویژگی های آزمون MSRT

آزمون MSRT از آزمون های زبان انگلیسی داخلی در ایران به شمار می رود. از آن جا که منابع آزمون MSRT همان منابع آزمون تافل می باشد، این آزمون را آزمون تافل کوچک نیز می گویند.

آزمون در سال ۱۰ بار برگزار می شود و شرکت در آزمون محدودیت ندارد و در صورت عدم قبولی در یک دوره می توان در دوره های بعدی نیز ثبت نام کرد، ولی داوطلبانی که نمرات آنها بالاتر از ۷۵ باشد تا یکسال نمی توانند در آزمون شرکت نمایند چون ظرفیت آزمون فوق برای مراکز دانشگاهی و آموزشی بوده و آخرین حد نصاب مراکز فوق نمره ۷۰ می باشد.

تعداد سوالات آزمون MSRT 100 سوال میباشد: ۳۰ سوال شنیداری (زمان پاسخگویی بعد از اتمام CD که معمولا بین ۳۰ تا ۳۵ دقیقه می باشد، ۳۰ سوال گرامر (زمان پاسخگویی ۲۰ دقیقه) و ۴۰ سوال درک مطلب (زمان پاسخگویی۵۵ دقیقه).

داوطلبان می توانند برای ثبت نام در آزمون در روزهای اداری شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۸ الی ۱۶ در سامانه آزمون پروفایل بسازند. ضمنا در روز اول ثبت نام از ساعت ۹ الی ۱۱ به علت ثبت نام داوطلبان امکان ساخت و یا ویرایش پروفایل جدید نمی باشد.

جهت دريافت كارنامه نياز به مراجعه حضوري نمي باشد داوطلبان مي توانند بعد از دريافت كارنامه از داخل پروفايلشان قسمت دريافت كارنامه آنرا به دانشگاهها و مراكز آموزش عالي ارائه نموده و دانشگاهها مي توانند طبق بخشنامه شماره ۴۲/۱/۱۹۷۸۹۹ مورخ ۳۰/۲/۱۳۹۳ اداره کل بورس و اعزام دانشجویان خارج با شماره باركد(۱۵ رقمي) نمونه کد رهگیری  http://msrt-exam.saorg.ir/Verify/111111111111111 كه در انتهای كارنامه درج گرديده است از طريق سامانه آزمون زبان قسمت صحت كارنامه تائيديه نتيجه شما را مشاهده نمايند .ضمنا داوطلبانی که از قبل کارنامه را بصورت حضوری دریافت نموده اند باید مجددا کارنامه را از پروفایلشان دریافت نمایند.

نتایج یک هفته بعد از برگزاری آزمون اعلام و بعد از اعلام نتایج داوطلبان می توانند کارنامه را از پروفایلشان قسمت دریافت کارنامه مشاهده و چاپ نمایند.

داوطلبین کارت را باید از داخل پروفایلشان در قسمت دریافت کارت دریافت نمایند. زمان دریافت سه روز مانده به آزمون می باشد (از روز سه شنبه هفته ایی که آزمون برگزار می شود، ساعت ۷ صبح تا ۷ صبح روز برگزاری آزمون. زمان ورود داوطلبان به جلسه آزمون از ساعت ۸:۱۵ تا ۹ و ساعت شروع آزمون ۹:۱۵ صبح می باشد.

این آزمون نمره منفی ندارد، ولی اگر به یک سوال بیش از یک پاسخ داده شود برای آن سوال نمره داده نمی شود.

هزینه آزمون ۶۰۰۰۰۰ریال (شصت هزار تومان ) و پرداخت آن بصورت آنلاین می باشد.

مدارک و وسایل مجاز همراه داوطلب در روز آزمون اصل کارت ملی -کارت ورود به آزمون -دو عدد مداد مشکی نرم-خودکار- پاک کن و تراش است. ضمنا آوردن هر گونه لوازم صوتی – تلفن همراه -کیف جزوه و کتاب ممنوع می باشد.

ارتباط با مركز آزمون فقط از طريق محیط کاربری قسمت ارسال و دريافت پيام امکان پذیر است. پيغام خود را ارسال نموده و در اسرع وقت به شما پاسخ داده خواهد شد ضمنا” با مراكز شهرستانها تماس نگيريد پاسخگويي فقط از طريق سامانه مي باشد.

داوطلبانی كه با فرستادن فرد دیگری به جای خود و جعل مدارك هويتی سعی در گمراه نمودن مجريان آزمون نمايند و در آن شركت كنند و تخلف آنان (حتی پس از برگزاری آزمون و دريافت مدرك) اثبات گردد، برابر مقررات برگزاری آزمون ها،به حراست و کمیته انضباطی دانشگاه محل تحصیل معرفی و مدارك مربوط به آنها باطل و از شركت در آزمون‌ به مدت ۲ تا ۱۰سال محروم خواهند شد و با توجه به اينكه جعل هرگونه اسناد دولتی و استفاده از سند مجعول و شركت كردن به جای داوطلب اصلی، برابر قانون مجازات اسلامی (تعزيرات مصوب ۱۳۷۵) جرم تلقی می شود و مجازات كيفری به همراه خواهد داشت، اين گروه از متخلفان برای صدور احكام قضائی به مراجع قضایی معرفی می گردند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *