انتشار کتاب استادان ایرانی توسط انتشارات “راتلج”

کتاب “رشد هوشمند و حمل و نقل پایدار در شهرها”، به قلم دکتر امیر شکیبامنش دانشیار گروه شهرسازی دانشگاه هنر تهران، دکتر مهشید قربانیان استادیار گروه شهرسازی دانشگاه علم و صنعت ایران و مهندس نوید مشهدی مقدم دانشجوی دکتری شهرسازی دانشگاه تربیت مدرس، نگارش و توسط انتشارات بین‌المللی راتلج (Routledge) در سال ۲۰۱۹ منتشر شد.

انتشارات راتلج یکی از بزرگ‌ترین ناشران بین‌المللی است که بیش از ۱۷۰ سال در زمینه انتشار کتب دانشگاهی و مجلات علمی-پژوهشی سابقه دارد. این انتشارات تاکنون بیش از ۷۰ هزار عنوان کتاب چاپ و منتشر کرده و به عنوان بزرگ‌ترین و پرکارترین ناشر در رشته‌های علوم انسانی و علوم اجتماعی در جهان شناخته می‌شود.

دکتر مهشید قربانیان، عضو هیأت علمی دانشگاه علم و صنعت ایران در حوزه طراحی و برنامه‌ریزی شهری دارای بیش از ۱۰ سال سابقه تخصصی بوده و نویسنده بیش از ۱۴ مقاله علمی و پژوهشی و هشت کتاب در این زمینه است. 

این کتاب در ۵ فصل و ۲۷۲ صفحه تنظیم و تدوین شده است. ساختار و محتوای کتاب به نحوی است که برای استفاده طیف وسیعی از دانشجویان مقطع تحصیلات تکمیلی، محققان و پژوهشگران حوزه طراحی، برنامه‌ریزی و مدیریت شهری مفید و قابل استفاده است.

به گفته دکتر مصطفی بهزادفر، رئیس دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه علم و صنعت ایران، تهیه و تألیف کتاب در یک انتشارات معتبر بین‌المللی فرصتی مناسب جهت نشان دادن ظرفیت‌های علمی و توانمندی بالای محققان ایرانی است.

وی افزود: حمایت قوی و جدی از این گونه فعالیت‌های پژوهشی ارزشمند می‌تواند موجب اعتلای جایگاه علمی جمهوری اسلامی ایران در سطح جهان شده و گامی به پیش در جهت دستیابی به مرجعیت علمی تلقی شود. 

متخصصین و علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر و تهیه این کتاب می‌توانند به وبسایت های انتشارات راتلج و آمازون مراجعه کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *