شیوه صحیح درج وابستگی سازمانی (Affiliation) نویسندگان

در مقالات پژوهشی نویسندگان می بایست وابستگی سازمانی (Affiliation) خود را در صفحه عنوان مقاله درج نمایند. وابستگی سازمانی (Affiliation) به دانشگاه یا سازمان پژوهشی اشاره دارد که محقق در آن مشغول به پژوهش می باشد.

گاهی اوقات مشاهده شده است برخی از پژوهشگران با توجیه وجود نام شهر در عنوان دانشگاه مربوطه، از ضرورت درج نام شهر در وابستگی سازمانی (Affiliation) چشم‌‌ پوشی می‌‌کنند و بدین ترتیب درج وابستگی سازمانی (Affiliation)  افراد و دانشگاه‌‌ها و سازمان‌‌ها در مقالات به صورت ناقص انجام می گردد.

این رویه غلط باعث شده است نام شهر مربوطه در مجلات و بانک‌‌های اطلاعاتی درج نگردیده و بدین ترتیب مقاله مذکور نیز بعنوان مقالات و تولیدات علمی شهر مربوطه در جستجوها بازیابی نشده و محاسبه نگردد.

مطابق با اطلاعیه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی واحد معاونت تحقیقات و فناوری در صورت عدم درج صحیح وابستگی سازمانی در مقالات، مقاله مذکور فاقد هرگونه امتیاز در فرآیندهای دفاع از پایان نامه، ترفیع، ارتقا، رتبه بندی، پاداش و تشویق مقالات، جشنواره رازی، پژوهشگر برتر و سایر موارد مرتبط خواهد بود. بدین وسیله شیوه زیر برای درج وابستگی سازمانی افراد در تمامی مقالات اعلام می شود:

گروه آموزشی، دانشکده یا مرکز تحقیقاتی، (پژوهشکده یا پژوهشگاه)، دانشگاه، شهر، کشور

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *