نحوه استناد به مقالات (سبک های استنادی ونکوور و هاروارد)

هنگام انجام مقاله، شما ناگزیر هستید که به مقالات دیگر پژوهشگران استناد نمایید. برای مثال به جای توصیف جزئیات روش مورد استفاده در مقاله، به سادگی به مقاله ای استناد می کنید که اطلاعات لازم در مورد روش مورد نظرتان را با جزئیات بیان نموده باشد. هنگامی که ادعایی را مطرح می نمایید، می بایست با استناد به مقالات دیگر از آن پشتیبانی نمایید. اما دقیقا چگونه می بایست به دیگر مقالات استناد نمود؟

مجلات متفاوت انواع مختلفی از استنادات را می پذیرند و از نویسندگان انتظار می رود که به این تفاوت ها توجه نموده و آنها را در مقاله ارسالی خود به مجله هدف اعمال نماید. دو سبک استنادی معروف در مقالات سبک استنادی ونکوور و سبک استنادی هاروارد می باشند. این نوشتار به معرفی این سبک های استنادی می پردازد.

می توان به یک منبع – برای مثال یک مقاله پژوهشی – توسط یک عدد (شکل ۱) و یا ذکر نام نویسندگان و سال چاپ مقاله (شکل ۲) استناد نمود. روش اول که معمولا اعداد به صورت بالانویس نمایش داده می شوند، سبک استنادی ونکوور و روش دوم سبک استنادی هاروارد نامیده می شود.

شکل ۱: استناد به صورت اعداد بالانویس (سبک استنادی ونکوور)
شکل ۲: استناد به صورت بیان نام نویسندگان و سال چاپ مقاله (سبک استنادی هاروارد)

استناد به مقالات به سبک استنادی ونکوور

همانطور که در بالا ذکر گردید، شما می توانید منابع را به صورت سریالی به ترتیب ظاهر شدن در متن مقاله عدد گذاری نمایید. اگر بیش از یک بار به یک منبع در مقاله استناد گردید، عدد اختصاص داده شده به منبع تغییر نمی کند. شکل دقیق استناد می تواند با توجه به مجله متفاوت باشد، به همین دلیل می بایست به جزئیات ذیل توجه نمایید.

موقعیت عدد

معمولا اعداد اختصاصی منابع به صورت بالانویس قبل از نقطه پایانی مانند شکل ۱ و یا قبل از آن (مانندمجله Current Science (شکل ۳)) قرار می گیرند.

شکل ۳: قرار گرفتن اعداد بالانویس قبل از نقطه پایانی

شکل عدد

در بعضی ازمجلات اعداد نباید به صورت بالانویس و بلکه می بایست به صورت عادی (شکل ۴) قراربگیرند. معمولا در این صورت اعداد به صورت ایتالیک (برای مثال همانطور که در شکل  ۴ملاحظه می شود، در مجله Science از اعداد ایتالیک استفاده می کند) ظاهر می گردند.

شکل ۴: قرار گرفتن اعداد به صورت عادی

براکت

زمانی که اعداد اختصاصی منابع به صورت عادی در مقاله پدیدار می گردند، داخل یک جفت براکت محصور می گردند. با این حال، بعضی از مجلات (برای مثال Science) از پرانتز بدین منظور استفاده می کنند. مجلاتی که از سبک استنادی IEEE استفاده می کنند و مجله Remote Sensing از براکت استفاده می کنند (شکل ۵).

شکل ۵: قرار گرفتن اعداد درون براکت

استناد به مقالات به سبک استنادی هاروارد

ذکر نام نویسندگان و سال چاپ مقاله همراه با تغییراتی می باشند. جزئیات این تغییرات در ذیل به صورت مبسوط شرح داده شده اند.

علایم سجاوندی

در بعضی ازمجلات اسامی نویسندگان و سال چاپ مقاله توسط یک ویرگول از هم جدا شده اند (شکل ۲)، در حالی که در دیگر مجلات فاصله بین آنها قرار می گیرد (شکل ۶). اگر به بیش از یک منبع استناد شده باشد، منابع توسط نقطه ویرگول از هم جدا می گردند.

شکل ۶: قرار گرفتن فاصله بین نام نویسنده و سال چاپ مقاله

ترتیب در استناد به بیش از یک منبع

در بعضی از مجلات هنگامی که به بیش از یک منبع استناد می گردد، منابع بر اساس حروف الفبا قرار می گیرند (شکل ۷)، در حالی که در دیگر مجلات منابع بر اساس سال چاپ مقالات مرتب می گردند (شکل ۸).

در بعضی ازمجلات هم منابع بر اساس سال چاپ مقالات با ترتیب عکس (قرار گرفتن جدیدترین مقاله چاپ شده در ابتدا) مرتب می گردند.

شکل ۷: استناد به چند منبع بر اساس سال چاپ مقالات
شکل ۸: استناد به چند منبع بر اساس حروف الفبا

تعداد اسامی نویسندگان قبل از کلمه et al.(همکاران)

امروزه بیشترمقالات پژوهشی بیش از یک نویسنده دارند. اگر مقاله ای حداکثر دارای سه نویسنده باشد، هر باری که مورد استناد قرار گیرد، اسامی نویسندگان به صورت کامل لیست میگردند. در حالی که اگر مقاله بیش از سه نویسنده داشته باشد، هنگام استناد فقط نام نویسنده اول و پس از آن کلمه et al. (لاتین عبارت and others (و دیگران)) به کار می رود. بعضی از مجلات (برای مثال مجله Journal of Food Science) نیز ترجیح میدهند که از عبارت and others به جای عبارت et al. استفاده  نمایند.

ایتالیک بودن کلمه et al.

به دلیل این که کلمه et al. عبارتی لاتین می باشد، در بعضی از مجلات می بایست به صورت ایتالیک ظاهر گردد ولی دیگر مجلات ترجیح می دهند تا به صورت عادی تایپ گردد.

هر استناد درون متنی با یک منبع در لیست منابع که در انتهای مقاله قرار گرفته است، مطابقت دارد. تمامی جزئیات مقاله مورد استناد در این لیست موجود می باشند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *