ارائه جزئیات در قسمت مواد و روش ها

هنگام انجام مقاله در قسمت منابع مقاله می بایست اطلاعات کافی را در مورد منبع مورد استناد قید نماییم. هنگام استناد به مقاله، نام مجله، شماره چاپ، و شماره صفحات را ذکر نماییم. هنگام استناد به کتاب می بایست محل نشر و ناشر بیان گردند. برای استناد به یک مقاله کنفرانسی می بایست نام کنفرانس، تاریخ، شهر، سازمان برگزار کننده کنفرانس و … را درج نماییم.

به همین ترتیب هنگام ذکر مواد و تجهیزات آزمایشگاهی در قسمت مواد و روش ها می بایست جزئیات کافی مانند مدل، نام شرکت سازنده، محل شرکت سازنده و … را قید نمایید. برای مثال اگر از SEM (میکروسکوپ الکترونی روبشی) استفاده می نمایید،می بایست دقیقا بیان کنید که این نوع میکروسکوپ از نوع Olympus Lext OLS3100 Confocalm یا Philips XL 30 یا Hitachi S-3700N می باشد. اگر از طیف سنجی نوری استفاده می کنید، دقیقا ذکر کنید که نوع آن Beckman DU-640 یا Agilent 8453 می باشد. جدا از بحث فنی، چنین جزئیاتی به اعتبار مقاله شما می افزایند.

همچنین هنگامی که اسامی شرکت های سازنده را بیان می کنید، از درستی نام آنها اطمینان حاصل کنید. برای مثال در درج نام شرکت معتبری مانند Bio-Rad Laboratories دقت داشته باشید – Bio-Rad به تنهایی صحیح نیست و همچنین به علامت خط تیره توجه داشته باشید. ثانیا محل شرکت را فراموش نکنید – Bio-Rad Laboratories، کالیفرنیا، ایالات متحده آمریکا.

معمولا هنگام ذکر محل شرکت سازنده شهر و کشور بیان می گردند. اگر شخصی تمایل داشت تا آزمایش شما را تکرار نماید، ذکر چنین جزئیاتی مفید خواهد بود. در واقع به همین دلیل ارائه جزئیات دقیق در قسمت مواد و روش ها ضروری می باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *