تغییر زندگی--موسسه علمی پژوهشی فخر رازی

چگونه انجام پایان نامه زندگی شما را تغییر می دهد.

تغییر زندگی--موسسه علمی پژوهشی فخر رازی انجام پایان نامه با هر پروژه ای که تا کنون انجام داده اید متفاوت می باشد. بحث فقط درباره مدت زمان و سطح تلاش برای انجام آن نیست. انجام پایان نامه شما را وادار به بهبود ابعاد خاصی از صفات شخصی می کند و شخصیت شما را تغییر می دهد. تاثیرات این کار بر روی شخصیت و زندگی شما مشهود خواهد بود.

در این بخش تاثیراتی که انجام پایان نامه بر زندگی شما خواهد داشت بیان می گردد.

انجام پایان نامه باعث می گردد تا توانایی هایتان  به چالش کشیده شود.

بیشتر دانشجویان ارشد و دکتری اعتماد به نفس خوبی در مورد توانایی های خود دارند. البته باید داشته باشند! رسیدن به این مرحله از تحصیلات آکادمیک معمولا بدین معنی است که آنها جایگاهی بالاتر از سطح متوسط میان افراد متخصص جامعه دارند. آنها متخصص می باشند ولی در ابتدای راه دانشمند شدن می باشند.

انجام پایان نامه واقعا فرد را به چالش می کشد. بسیاری از دانشجویان هنگام آغاز انجام پایان نامه از خود می پرسند: آیا واقعا من توانایی این کار را دارم؟ آیا نیاز هست که انجام پایان نامه را به فرد دیگری واگذار کنم؟

اگر خود را در چنین موقعیتی دیدید، موسسه علمی پژوهشی فخر رازی می تواند در این زمینه بسیار چالش برانگیز به شما کمک کند. با این حال این پروژه خود شماست. انجام پایان نامه حد اعلای تلاش های آکادمیک شماست. حتی اگر در طول مسیر انجام پایان نامه اعتماد به نفس خود را کمی از دست دهید، بهتر است که خود را تحت فشار قرار دهید. شما تا به اینجای مسیر آمده اید. شما به اندازه کافی خوب هستید.

انجام پایان نامه درس های ارزشمندی در مورد مدیریت زمان به شما می آموزد.

مدیریت زمان--موسسه علمی پژوهشی فخر رازی

زمانی که افراد به مرحله انجام پایان نامه می رسند، معمولا دارای شغلی تمام وقت و حتی گاهی خانواده می باشند. انجام پایان نامه فرآیندی زمانبر می باشند و افراد نمی توانند دیگر جنبه های زندگی را به این خاطر رها کنند. نگارش پایان نامه در تنهایی مطلق بسیار عالی خواهد بود ولی متاسفانه گزینه امکان پذیری نیست.

حالا چه کار باید کرد؟ شما می بایست راهی برای مدیریت بهتر زمان پیدا کنید. ریتم شبانه روزی و ساعت خواب بدن خود را کشف کنید، هنگام کار با کامپیوتر از عوامل پرت کننده حواس پرهیز کنید و تکنیک های مختلف افزایش بهره وری را آزمایش کنید تا بهترین روش را پیدا کنید.

نکته خوبی که می توان در این موارد به آن اشاره کرد این است که با انجام این کارها عادات خوبی را در خود پرورش می دهید. هنگامی که مدیریت زمان با بالاترین راندمان را یاد گرفتید، به راحتی می توانید این خصوصیت را در خود نهادینه کنید.

درس های خوبی در زمینه صبر کردن می آموزید.

اگر از دانشمندان و پژوهشگران مطرح سوال کنید که انجام پایان نامه آنها چه مدت زمانی طول کشیده است، جوابهای متفاوتی دریافت خواهید کرد. انجام پایان نامه برای بعضی ها بیشتر از یک سال طول کشیده در حالی که بعضی افراد طی مثلا ۴ ماه آن را به اتمام رسانده اند. بعضی افراد نیز به دلیل محدودیت زمانی ۱ ماهه برای انجام پایان نامه خود به موسساتی مانند موسسه علمی پژوهشی فخر رازی اعتماد کرده اند.

در ابتدا شما خود را برای انجام هر چه زودتر پایان نامه تحت فشار قرار می دهید. برای خود مهلت زمانی سه ماهه تعیین می کنید. مانند بیشتر دانشجویان ارشد و دکتری احتمالا نمی توانید در مهلت های زمانی تعیین شده این فرآیند را به اتمام برسانید. انجام پایان نامه زندگی شما را تحت الشعاع قرار خواهد داد. حتی اگر به اندازه ممکن بر روی انجام پایان نامه متمرکز باشید، با این حال ملاحظه خواهید کرد که کارهایی بیشتر از آن چه که انتظار داشتید باید انجام دهید.

با این حال شما مجبور خواهید بود که مهارت صبر کردن را بیاموزید. شما می توانید خود را برای بهره وری بیشتر تحت فشار قرار دهید ولی به هیچ وجه نبایست در انجام این فرآیند شتاب داشته باشید.

دنباله رو افراد نخبه جامعه خواهید بود.

زمانی که مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری را شروع کنید، خود را در فضایی الهام بخش از افراد نخبه و سخت کوش در جامعه خواهید یافت. شما واقعا خاص هستید ولی متوجه خواهید شد که افرادی هستند که در رشته شما بسیار جلوتر از شما در حال حرکت می باشند.

زمانی که شما شروع به نگارش پایان نامه می کنید، با توجه به رشته خود صدها منبع و مطالعات موردی را بررسی می کنید. با پژوهش های افراد نخبه در ارتباط خواهید بود و مجبور خواهید بود که راهی منحصر به فرد برای انجام پایان نامه خود پیدا کنید.

این فرآیند شما را ترغیب می کند که بیشتر تلاش کنید. این واقعیت را متواضعانه خواهید پذیرفت که هیچ شخصی حرف آخر را در رشته ای نمی زند. پیشرفت علم توسط تلاش تک تک اعضای جامعه علمی محقق شدنی است و شما تنها یکی از اعضای این جامعه می باشید.

انجام پایان نامه باعث می گردد تا استقامت بیشتری بورزید.

استقامت--موسسه علمی پژوهشی فخر رازی

در انتهای نگارش پایان نامه، بیشتر دانشجویان از این فرآیند خسته می شوند. در واقع، دانشجویان تا قبل از رسیدن به این مرحله چندین بار به نقاط خستگی بیش از حد روانی می رسند. بعضی افراد در میانه راه این فرآیند را رها می کنند. آنها نمی توانند حجم فشار روانی را تحمل کرده و بدین ترتیب فارغ التحصیلی خود را به مدت نامعلومی به تاخیر می اندازند.

البته شما تمایلی ندارید که جزو این افراد باشید، بنابراین می بایست این نقاط خستگی را یکی پس از دیگری پشت سر بگذارید و بنیه خود را قوی تر کنید. انجام پایان نامه باعث می گردد تا متوجه شوید که بیشتر از آن چه فکر می کردید، قوی تر هستید.

انجام پایان نامه کاری چالش برانگیز است که هیچ فردی نمی تواند آن را انکار کند. این کار شما را به فردی استوارتر که آماده مواجهه با چالش های بزرگ تر است، تبدیل می کند. این واقعیت را بپذیرید تا بتوانید موانع را یکی یکی پشت سر بگذارید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *