اپلای--موسسه علمی پژوهشی فخر رازی

۵ کشور مناسب برای اپلای

اپلای--موسسه علمی پژوهشی فخر رازی

هزینه اپلای و شهریه در دانشگاه های ایالات متحده آمریکا و بریتانیا طی ۴۰ سال گذشته سر به فلک کشیده شده است. یک دانشجوی آمریکایی یا بریتانیایی در دهه ۷۰ و ۸۰ میلادی می توانست برای فارغ التحصیلی بدون بدهی، یک شغل پاره وقت هنگام تحصیل در دانشگاه داشته باشد. حال شهریه دانشگاه های ایالات متحده و بریتانیا سالانه به ۱۰۰۰۰ دلار رسیده است! دانشجویان این کشورها مجبورند برای فارغ التحصیلی ده ها هزار دلار زیر بار بدهی بروند.

اگر شما می خواهید بدون این که متحمل چنین بدهی شوید، در یک دانشگاه بین المللی اپلای کرده و فارغ التحصیل شوید، ۵ کشور ذیل برای شما پیشنهاد می گردد:

فرانسه

فرانسه--موسسه علمی پژوهشی فخر رازی

در بین تمامی کشورهای این لیست، دانشگاه های کشور فرانسه دارای مناسب ترین شهریه از ۱۵۰ تا ۹۰۰ یورو به ازای هر ترم می باشند. مطمئنا این میزان شهریه برای دانشجویان مناسب می باشد. علاوه بر این شما برای گذران زندگی خود در کشور فرانسه به ماهی ۵۰۰ یورو نیاز دارید.

تنها نقطه ضعف اپلای در دانشگاه های فرانسه محدودیت کمک های مالی برای دانشجویان خارجی می باشد. اما با هزینه پایین چه کسی به کمک مالی نیاز دارد؟

کلمبیا

کلمبیا--موسسه علمی پژوهشی فخر رازی

کشور کلمبیا به دلیل وجود جرم و خشونت دهه ۸۰ میلادی شهرت بدی بدست آورده است، اما تا این زمان چیزهای زیادی تغییر کرده است. ۵۳ دانشگاه این کشور جزو ۴۰۰ دانشگاه برتر دنیا می باشند و دانشگاه Universidad de Colombia در رتبه بندی ۲۵۴امین دانشگاه دنیا شناخته شده است. علاوه بر این، میزان شهریه ۹۷۰ دلار در هر ترم می باشد.

تنها اشکال اپلای در کشور کلمبیا، امتحان زبان اسپانیایی هنگام اخذ ویزای تحصیلی است. با این حال، وجود شهرها و مناظر زیبا در این کشور باعث گردیده است که گذراندن چنین امتحانی ارزش داشته باشد.

اتریش

اتریش--موسسه علمی پژوهشی فخر رازی

چه چیزی بهتر از زندگی در کشور زیبا و خون گرم اتریش و همراه با آن اخذ مدرک تحصیلی است؟ بهترین نکته در مورد اتریش این است که اگر در یکی از کشورهای اتحادیه اروپا زندگی می کنید، می توانید به صورت رایگان در این کشور به تحصیل بپردازید ولی حتی اگر در اروپا زندگی نمی کنید، می توانید با پرداخت سالانه ۱۴۵۰ یورو، تحصیل خود را در کشور اتریش ادامه دهید. دیگر مزیت اپلای در این کشور اختصاص ۹۴۰ یورو در ماه به دانشجویان توسط بنیاد بورس تحصیلی جمهوری اتریش می باشد.

سوئیس

سوئیس--موسسه علمی پژوهشی فخر رازی

چه شخصی دوست ندارد در کشور سوئیس با پیست های اسکی، مسیرهای پیاده روی مخصوص و شهرهای جذاب، زندگی کند؟ این کشور بهترین مکان برای گذراندن بهترین سالهای زندگی تان است. موضوع مهم تر این است که شهریه دانشگاه ها در این کشور بسیار مناسب است. شما به عنوان یک دانشجو سالانه ۷۵۰ تا ۱۱۵۰ یورو پرداخت می کنید. اگر شما شهروند بریتانیا باشید، برای تحصیل در این کشور به ویزا نیازی ندارید، اما برای کار در سوئیس نیاز به اخذ مجوز دارید.

شاید بزرگترین مزیت برای تحصیل در این کشور این واقعیت باشد که بسیاری از دروس مقاطع تحصیلات تکمیلی به زبان انگلیسی ارائه می گردند و سالانه تعداد این دروس بیشتر می گردد.

لهستان

لهستان--موسسه علمی پژوهشی فخر رازی

آخرین کشور در این لیست کشور لهستان می باشد. کشور زیبا و از لحاظ فرهنگی غنی که در مرز اروپای غربی و شرقی قرار گرفته است، مطمئنا کشوری مناسب برای تحصیل است. بسیاری از دانشگاه ها دروس خود را به زبان انگلیسی ارائه می دهند و شهریه این دانشگاه ها از ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ دلار در سال متغیر می باشد. با این حال اگر می خواهید که در این کشور به صورت رایگان تحصیل کنید، می بایست به زبان لهستانی مسلط بوده و در همان آزمون ورودی شرکت نمایید که برای شهروندان این کشور برگزار می گردد.

به یاد داشته باشید که همه دانشگاه ها مانند دانشگاه های ایالات متحده و بریتانیا دارای شهریه های سنگین نیستند و دانشگاه های با کیفیتی در سرتاسر دنیا وجود دارند که می توانید برای تحصیل به آنها فکر کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *